Nedaugelis iš mūsų susimąstome apie tai, kokią žalą mums daro vamzdynais tekantis kietas vanduo. Dėl kieto vandens patiriame daug išlaidų ir nepatogumų: sunaudojame daugiau skalbimo miltelių, perkame namui vandens minkštinimo filtrus, trumpėja buitinių prietaisų tarnavimo laikas, namų šildymui sunaudojame daugiau kuro, šilumos energijos, užkalkėjus karšto vandens šildymo boileriams, šildytuvams sunaudojame žymiai daugiau elektros energijos, užanka vamzdynai ir sumažėja jų pralaidumas. Dėl užkalkėjusių šilumos punktuose karšto vandens ruošimo šilumokaičių daugiabučiuose gyventojų voniose bėga gerokai vėsesnis vanduo, nešyla gyvatukai. Namuose ir butuose su autonominiu šildymu, kur dujinis katilas atlieka šildymo bei karšto vandens ruošimo funkcijas, dažnai jau po metų prasideda kalkėjimo problemos.
Kalkės vandenyje – kalkių sluoksnis vamzdžių viduje
Dėl apkalkėjusio šilumokaičio sumažėja šilumos perdavimas ir energinis efektyvumas
Kodėl taip atsitinka? Nustatyta, kad pvz. Vilniuje kalcio kiekis vandenyje svyruoja nuo 5 iki 12 mg.ekv./l. Kalcis itin naudingas žmogaus organizmui, dėl to geriamam vandeniui šio mineralo kiekis nėra ribojamas. Tačiau kas tinka žmogui, ne visada tinka buitinei technikai ir šildymo sistemos įrenginiams. Įvairaus tipo šildymo katilų, boilerių gamintojai griežtai reglamentuoja galimą maksimalų kalcio kiekį vandenyje. Pavyzdžiui, į kietojo kuro katilą patenkančio vandens kietumas neturi viršyti 0,4 mg.ekv./l. Jei reikalavimo nesilaikoma, katilui nesuteikiama garantija. Dar griežtesni reikalavimai dujiniams katilams – 0,28 mg.ekv./l. Tai reiškia, kad tokiam katilui sostinės vanduo daugiau kaip 17 kartų yra kietesnis. „Tai tas pats kaip į automobilį pilti ne 95 markės benziną, kuris jam priklauso pagal technines charakteristikas, o žymiai prastesnį. Mes to nedarome, nes žinome, kad tai blogai, tai kenkia automobiliui ir vėliau teks jį remontuoti. Bet dažnai su šildymo įrenginiais mes elgiamės atvirkščiai“.
Specialistų skaičiavimu, 7 mm kalkių nuosėdų sluoksnis iki 45 procentų sumažina šiluminės energijos atidavimą. Amerikiečių atlikti tyrimai rodo, kad kietas vanduo skalbyklių ir indaplovių tarnavimo amžių sutrumpina iki 30 procentų, unitazų iki 70, o vandens čiaupų iki 40 procentų.
Šiluminės energijos nuostoliai priklausomai nuo susidariusio kalkių apnašų sluoksnio
Visi suprantame, kad vandenį reikia minkštinti, bet kokiu būdu tai daryti? Dažnai buityje naudojame įvairiausius minkštintojus, vandens filtrus, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros ir investicijų. Kartais naudojame chemines medžiagas, vandens minkštinimo druską, kurie teršia aplinką bei „išmeta“ į kanalizaciją kalcį ir magnį, kurie gyvybiškai reikalingi žmogaus organizmui.
Dabar specialistai siūlo efektyvų ekologišką elektromagnetinį geriamo vandens minkštinimo būdą, kuris minkština vandenį, nepašalindamas kalcio, o tik neutralizuodamas, kad jis neiškristų į nuosėdas ir nesudarytų kietų kalkinių apnašų, bet liktų vandenyje. Tokiu būdu išsaugoma natūrali mineralinė vandens sudėtis o vanduo įgyja minkšto vandens savybių. Jau prieš trisdešimt metų katilinėse buvo sėkmingai montuojami didžiuliai antikalkiniai magnetai ir magnetiniai vandens filtrai, kurie neleisdavo vamzdynams užkalkėti ir pasidengti storu kalkių sluoksniu. Gamintojai patobulino savo išradimą ir šiuo metu UAB „Armada“ jums siūlo elektromagnetinį vandens nukalkintoją – įrenginį AntiCA.
Kalkinių nuovirų, nuosėdų pašalinimas iš užkalkėjusio boilerio
Kiekvienam vartotojui elektromagnetinis antikalkinis įrenginys parenkamas ir pritaikomas individualiai. Mūsų specialistai, ištyrę vandens kietumą, vamzdžių būklę ir įvertinę vandens debitus, šį įrenginį sumontuos katilinėje, šilumos punkte, jūsų namuose arba bute. Darbas atliekamas greitai ir kokybiškai. Pjauti ar ardyti vamzdynų nereikia. Specialus kabelis apvyniojamas aplink vamzdį ir prijungiamas prie AntiCA prietaiso. Jis nekontaktuoja su vandeniu, todėl užtikrinami higieniniai reikalavimai. Toks vanduo yra tinkamas gerti ir maistui gaminti. Buitinio geriamo vandens nukalkintojo galingumas apie ~ 3 W – tai 33 kartus mažiau nei 100 W lemputė. Ir tai vienintelės įrenginio eksploatacinės išlaidos per jo daugiau kaip 20 metų tarnavimo laikotarpį.
Elektromagnetinis vandens minkštinimo įrenginys nuo kalkių AntiCA, vandens nukalkinimo sistema
Tiksliai nustatytas magnetinis laukas ne tik neleidžia susidaryti kalkių nuosėdoms vamzdynuose, bet ir pamažu suardo senas nuoviras. Dėl to nereikia montuoti vandens filtrų ir senų apkalkėjusių šildymo, šalto ir karšto vandens sistemų valyti cheminiu būdu. Tokiu būdu apdorotas vanduo sustabdo metalinių vamzdynų koroziją, taupo valymo priemones, nes vanduo paveiktas elektromagnetinio vandens nukalkintojo AntiCa lauko, įgyja minkšto vandens savybes. Įrenginiu suminkštintas vanduo daro stebuklus ne tik namų ūkyje, bet ir darže, padidindamas daržovių derlių. Ukrainoje atliktais bandymais įrodyta, kad tokiu būdu apdorotu vandeniu laistomi pomidorai, agurkai bei morkos duoda 20-30 procentų didesnį derlių. Įrenginiu suminkštintas vanduo naikina vandenyje esančias bakterijas, nekeičia mineralinių medžiagų kiekio, trečdaliu sumažina chloro panaudojimą baseinuose.
Buitinis elektromagnetinis kieto vandens nukalkintojas AntiCa individualiame name
Vandens antikalkiniai įrenginiai AntiCa sėkmingai ir efektyviai panaudojami Lietuvoje katilų, boilerių, šilumokaičių, kompresorių, mažo našumo garo generatorių, daugiabučių, individualių namų, butų, viešbučių, parduotuvių, biurų šildymo, šalto ir karšto vandens ruošimo sistemų apsaugai nuo nuovirų (kalkių nuosėdų) susidarymo. Mažiausias įrenginys, veikiantis Lietuvoje, apdoroja 0,1m3/h vandens (siuvyklos, butai ), didžiausias – apdoroja 5000 m3/h vandens.
Pramoniniai elektroniniai vandens minkštinimo įrenginiai AntiCA, vandens nukalkinimo sistemos
UAB „ARMADA“ rekomenduoja būsimiems vartotojams pasirūpinti savo namo, buto vandens šildymo sistemomis bei buitine technika prieš pradedant ją eksploatuoti. Saugokime savo sveikatą, turtą bei taupykime šilumos energiją bei pinigus.